Vzorník Calia Italia

Pro výběr modelů Calia Italia je možné vybírat potahy z kožených nebo látkových materiálů. K tomu jsme pro Vás připravili pestrý vzorník materiálů a barev.

Calia Italia používá k výrobě svých modelů výhradně pravou kůži, která je přirozenou zárukou krásy. Použité kůže jsou pečlivě vybírány a činěny bez použití zdraví škodlivých produktů, aby byly zachovány všechny jejich přirozené vlastnosti. Každá vrstva má po dokončení výrobního procesu jedinečné a nenapodobitelné znaky, které jsou skutečnou zárukou přirozenosti.

Sortiment tkanin a mikrovláken Calia Italia, vybraný z nabídky nejkvalifikovanějších a nejprestižnějších výrobců se zvláštním zřetelem k novým trendům, čítá 35 výrobků se 494 barevnými variantami. Naše textilie jsou podrobovány pečlivým a specifickým laboratorním testům, které potvrzují odolnost barev a textilních materiálů vůči různým činitelům, jako je světlo, voda, domácí praní a rozpouštědla. Sedací soupravy Calia Italia lze zcela přizpůsobit a čalounit přírodními látkami, syntetickými látkami nebo mikrovlákny. Abyste prodloužili krásu své pohovky, doporučujeme nevystavovat látku přímému slunečnímu záření, které může způsobit změnu barvy.

Chráněné usně jsou podrobeny procesu, který jim dodává hladký a odolný povrch. Tyto typy kůže se snadno čistí a jsou vhodné pro vybavení nejrušnějších místností v domácnosti.

Tipy pro čištění: K běžné údržbě lze použít měkký, suchý nebo sotva vlhký hadřík. V případě náhodných skvrn, jako je kečup, káva, džem a podobně, je třeba látku spadlou na pohovku ihned odstranit špachtlí; poté pomocí vody a neutrálního mýdla vytvořte houbou pěnu a působte krouživým způsobem bez velkého tlaku; nakonec odstraňte uvolněnou špínu sotva vlhkou houbou a nechte ji přirozeně uschnout, tj. bez použití fénu nebo jiných umělých zdrojů tepla. Stejný postup lze použít v případě znečištění potem nebo opotřebením. V tomto článku můžete použít standardní sadu na čištění kůže Calia Italia.

Bull

Jedná se o leštěnou, pigmentovanou a potištěnou kůži. Tloušťka 1,3 - 1,5 mm. Neprůhledný vzhled v jednolité barvě, příjemná měkkost a 'plný' pocit díky tloušťce. Přítomnost známek, jako jsou zhojené jizvy, zrnitostní rozdíly, vrásky, stíny, žilky, jsou důkazem jeho absolutní pravosti.

kategorie celokožených výrobků: 12
kategorie smíšené dělení: 10
druh kůže: hovězí

Antares

Jedná se o korigovanou kůži s lehce pigmentovanou přírodní kresbou o průměrné tloušťce 1,5-1,6 mm, která je hedvábná a plná na dotek. Jelikož se jedná o přírodní zrno, může být místy nerovnoměrné, někde hrubší, jinde menší. Ze stejného důvodu mohou být patrné známky života zvířete, jako jsou uzavřené jizvy, vrásky a kousnutí hmyzem.

kategorie úplného skrytí: 15
druh kůže: hovězí

Emotion

Jedná se o hrubozrnnou leštěnou kůži, ale velmi nepravidelnou, takže v některých případech může být malá. Jeho průměrná tloušťka se pohybuje od 1,6 do 1,8 mm. Má pololesklý vzhled v jednolité barvě. Tato kůže je pevná a na dotek působí plným dojmem. Zvláštní vlastností této usně je její odolnost vůči dlouhodobému používání. Přítomnost znaků, jako jsou zhojené jizvy, rozdíly v zrnitosti, vrásky, odstíny, žilky, jsou důkazem jeho absolutní pravosti.

kategorie celokožených výrobků: 15
kategorie smíšené dělení: 11
druh kůže: hovězí

Orion

Jedná se o polokožku z vybraných jihoamerických chovů o průměrné tloušťce 1,5-1,7 mm. Je měkká na dotek, ale zároveň plná díky své značné tloušťce. Vyznačuje se hrubou, polomatnou a nepravidelnou zrnitostí, a proto může mít každá vrstva jinou zrnitost než ostatní. Kromě nepravidelného zrna může Orion vykazovat i další typické prvky života zvířat, jako jsou malé uzavřené jizvy.

kategorie celokožených výrobků: 15
kategorie smíšené dělení: 11
druh kůže: hovězí

Nirvana

Jedná se o polokvětou kůži s plným, ale nepravidelným zrnem, které je uprostřed menší a směrem k okrajům se rozšiřuje. Má průměrnou tloušťku 1,1 - 1,2 mm, lesklý vzhled a je velmi jemný na dotek. Lesklý vzhled zvýrazňuje typické defekty kůže, uzavřené jizvy a štípance od hmyzu, a činí ji tak jedinečnou.

kategorie celokožených výrobků: 15
kategorie smíšené dělení: 10
druh usně: hovězí

sorrento

Jedná se o leštěnou, pigmentovanou a potištěnou kůži o tloušťce 0,9-1,00 mm. Má matný, jednobarevný vzhled. Přiměřeně si zachovává dobrou měkkost a příjemný pocit. Přítomnost znaků, jako jsou zhojené jizvy, zrnitostní rozdíly, vrásky, odstíny, žilky, jsou důkazem jeho absolutní pravosti.

kategorie celokožených výrobků: 01
kategorie smíšené dělení: 1S
druh kůže: hovězí

SUAVE

Jedná se o přírodní kůži s průměrnou tloušťkou 1,2-1,4 mm. Má pololesklý vzhled, který se vyznačuje poměrně zřetelným, ale nepravidelným zrnem, které může být někde hrubší a jinde menší. Suave je ceněna pro svůj měkký a hedvábný omak; přirozenost kůže je potvrzena a umocněna přítomností známek života zvířete, jako jsou stopy, kousnutí hmyzem a jizvy.

kategorie celokožených výrobků: 15
druh kůže: hovězí

Tender

Jedná se o přírodně zrnitou kůži o průměrné tloušťce 1,2-1,3 mm, která pochází z nejvybranějších jihoamerických chovů; má mírně zakalený vzhled s pololesklým efektem a nepravidelnou kresbu, která může být uprostřed menší a směrem k okrajům se rozšiřuje. Jelikož se jedná o přírodní kůži, mohou se na ní objevit všechny typické známky života zvířete, jako jsou uzavřené jizvy, vrásky a kousnutí hmyzem a parazity, které jsou zdůrazněny mírným leskem: všechny tyto vlastnosti svědčí o pravosti a jedinečnosti každého kabátu.

kategorie úplného skrytí: 15
druh kůže: hovězí

Celozrnné kůže se získávají z vybraných kožichů. Povrch je pokryt lehkou ochrannou vrstvou, která zachovává a chrání přírodní krásu. Přítomnost znaků, jako jsou zhojené jizvy, rozdíly v zrnitosti, vrásky, žilky, rozdíly v barevném tónu, jsou důkazem absolutní pravosti kůže.

Tento typ kůže působí mimořádně přirozeně a hedvábně.

Las Vegas

Las Vegas je zcela přírodní kůže o průměrné tloušťce 0,9 - 1,1 mm. Pochází z nejvybranějších chovů v Jižní Americe a vyznačuje se výraznou elegancí díky voskové úpravě, která mu dodává i takzvaný "scratch" efekt, který však zmizí při tření za tepla. Zvláštností tohoto výrobku je efekt "použitého a zestárlého" již po prvních fázích používání. Prvky charakteristické pro život zvířete, jako jsou zhojené jizvy, kousnutí hmyzem a značky, jen umocňují přirozenost kůže. Rozdíly v odstínech i ve stejném nátěru a stopy opálení dotvářejí elegantní vintage efekt Las Vegas.

Tipy pro čištění: Používejte pouze měkký a suchý hadřík. V případě obzvláště agresivních skvrn, jako je zmrzlina, káva nebo kečup, skvrnu ihned rozetřete a odstraňte suchým bavlněným hadříkem. V žádném případě kůži nikdy nečistěte vodou a mýdlem nebo jinými běžnými čisticími prostředky, protože by došlo k nevratnému poškození barvy a povrchové úpravy.

kategorie celokožených výrobků: 15
druh usně: hovězí

NOUVEAU

Jedná se o celozrnnou přírodní voskovanou kůži o průměrné tloušťce 1,3-1,5 mm, která má díky leštění povrchu vintage vzhled a mírně sametový efekt, typický pro kůže typu "nubuk", i když méně výrazný a nepravidelný, právě proto, že se nejedná o pravý nubuk. Stejně jako všechny přírodní kůže, i každá srst doslova vypráví příběh života zvířete; může tedy obsahovat stopy po jizvách, zhojených škrábancích, kousnutí hmyzem a parazity, žilky, rozdíly v tónu se světlými/tmavými nebo lesklými/matnými barevnými kontrasty, které tyto stopy zvýrazňují a umocňují. Dalším typickým znakem je takzvaný "efekt poškrábání", který se však pouhým třením snižuje nebo mizí.

Rady pro čištění: Pro zachování atraktivity čalounění se doporučuje používat pouze měkký, suchý hadřík, protože kůže má tendenci velmi snadno absorbovat všechny druhy tekutin. Pro zmírnění tohoto problému má Nouveau na povrchu vodoodpudivou úpravu, která zabraňuje okamžitému nasátí náhodně ukápnuté tekutiny, ale je nutné okamžitě zasáhnout a tekutinu spíše odstranit než potřít kartáčem s měkkými štětinami. Je však důležité si uvědomit, že vodoodpudivá úprava po určité době ztrácí svou účinnost. V žádném případě by neměla být vystavena intenzivním zdrojům světla a tepla, které by mohly urychlit ztrátu barvy a změnu odstínu, což jsou jevy, se kterými by se u výrobku s těmito vlastnostmi mělo v každém případě počítat.

kategorie celokožených výrobků: 20
typ kůže: buvolí

Karma

Karma je zcela přírodní kůže o průměrné tloušťce 0,9-1,1 mm. Pochází z nejvybranějších evropských a severoamerických chovů a vyznačuje se výraznou elegancí díky voskové úpravě, která mu také dodává takzvaný 'scratch' efekt, který však zmizí při tření za tepla. Zvláštností tohoto výrobku je efekt 'použitého a zestárlého' již po prvních fázích používání. Prvky charakteristické pro život zvířete, jako jsou zhojené jizvy, kousnutí hmyzem a značky, jen umocňují přirozenost kůže. Odstínové rozdíly i ve stejné vrstvě a stopy opálení dotvářejí elegantní vintage efekt Karmy.

Tip pro čištění: používejte pouze měkký a suchý hadřík.  V případě obzvláště agresivních skvrn, jako je zmrzlina, káva nebo kečup, skvrnu ihned rozetřete a odstraňte suchým bavlněným hadříkem. V žádném případě kůži nikdy nečistěte vodou a mýdlem nebo jinými běžnými čisticími prostředky, protože by došlo k nevratnému poškození barvy a povrchové úpravy.

kategorie celokožených výrobků: 40
druh usně: hovězí


Mammut

Jedná se o přírodní kůži z nejlepších evropských chovů o průměrné tloušťce 1,8-2 mm.
Je sametová a měkká na dotek, takže je velmi příjemná a přívětivá na dotek; její krása je umocněna vintage efektem, který získává používáním, a sametovým efektem, který je patrný zejména proti světlu.
Jelikož se jedná o zcela přírodní kůži, tedy bez jakéhokoli pigmentového nátěru, mohou se na ní vyskytovat uzavřené znaky, často zřetelné a hluboké vrásky a především nepravidelná kresba, kdy se střídají hladké plochy s plochami s kresbou; u světlých barev je rozdíl v odstínech zřetelnější, a to i u stejné srsti. U voskované povrchové úpravy se může vyskytnout i efekt poškrábání, který se však snadno vyřeší pouhým třením prstů na postiženém místě.

Tipy pro čištění: Pro běžné čištění používejte pouze měkký a suchý hadřík. Abyste zabránili rychlejšímu zabarvení čalounění, uchovávejte pohovku zcela mimo dosah zdrojů světla a tepla.

kategorie celokožených výrobků: 50
druh kůže: hovězina

Nature

Jedná se o lehce retušovanou celokoženou kůži s přírodní kresbou. Každá kožená srst může vzhledem ke své přirozenosti projít procesem odbarvení, ke kterému může dojít v důsledku přímého působení světla a tepla i po relativně krátké době. Stejně jako všechny anilinové kůže může spotřebitelům nabídnout všechny výhody přírodních kůží díky pečlivému procesu činění, který ponechává původní vlastnosti každé vrstvy nezměněné. Přítomnost znaků, jako jsou zhojené jizvy, rozdíly v zrnitosti, vrásky, žilkování a rozdíly v barevném tónu, jsou důkazem absolutní pravosti. Má tloušťku 1,7/1,8 mm. Jeho příjemná měkkost působí na dotek sametově.

Tipy pro čištění: pro běžné čištění používejte suchý nebo mírně vlhký hadřík, aniž byste na něj silně tlačili. Doporučuje se nechat ji přirozeně vyschnout a vyhnout se umělým zdrojům tepla.

kategorie celokožených výrobků: 40
druh kůže: hovězí

Nature_s

Jedná se o celokoženou kůži z nejlepších evropských chovů o průměrné tloušťce 1,6-1,8 mm. Jelikož se jedná o zcela přírodní kůži, jsou na ní patrné všechny typické známky života zvířete, jako jsou jizvy, vrásky, které jsou jasně viditelné, rozdíly v zrnitosti, rozdíly v tónu, kdy se ve stejné srsti vyskytují světlé a tmavé tóny způsobené různým stupněm absorpce typu oleje a vosku, které vytvářejí příjemný vintage efekt.
Typické "škrábance" (způsobené olejovou a voskovou povrchovou úpravou) se odstraní pouhým důrazným třením prstem.

Tip pro čištění: používejte pouze velmi měkký a suchý hadřík. Uchovávejte je zcela mimo dosah trvalých zdrojů světla a tepla, aby nedocházelo k rychlejšímu zabarvení.

kategorie plné kůže: 40
druh usně: hovězí

Pure

Pure je čistá anilinová celokožená kůže z nejlepších evropských chovů. Má průměrnou tloušťku 1,0-1,2 mm a je velmi jemný, hedvábný a sametový na dotek. Stejně jako všechny čisté aniliny neprochází žádnou korekční úpravou: to na jedné straně umožňuje, aby se na dotek i na pohled jevila jako skutečně teplá, obepínající kůže s výjimečnou měkkostí; na druhé straně vykazuje všechny typické znaky života zvířete, jako jsou jizvy, zhojené i nezhojené škrábance, nízká zrnitost, kousnutí hmyzem a parazity, žilky a zejména u méně tmavých barev jsou jasně patrné rozdíly v tónu, jako jsou barevné kontrasty a světlé a tmavé haló v důsledku rozdílné absorpce zrna kůže v jednotlivých oblastech.

Tipy pro čištění: Používejte pouze měkký a suchý hadřík. V případě obzvláště agresivních skvrn, jako je zmrzlina, káva nebo kečup, skvrnu ihned rozetřete a odstraňte suchým bavlněným hadříkem. V žádném případě kůži nikdy nečistěte vodou a mýdlem nebo jinými běžnými čisticími prostředky, protože by došlo k nevratnému poškození barvy a povrchové úpravy. Musí být uchováván zcela mimo dosah zdrojů silného světla a tepla, které by mohly urychlit jeho přirozenou tendenci ztrácet časem barvu, což by vedlo ke změně odstínu.

kategorie celokožených výrobků: 40
druh usně: hovězí

Přírodní tkaniny se vyznačují nespornou elegancí a rafinovaností, typickou pro jemná vlákna, z nichž jsou vyrobeny. Pocházejí z rostlinného světa (bavlna, len, konopí, juta, ramie, agáve, kokos, rafie) a ze světa zvířat (široký výběr různých druhů vlny a hedvábí).

Přírodní tkaniny, které jsou přirozeně jemnější než syntetické, se vyznačují nenapodobitelným omakem a charakteristickou vazbou osnovy a útku, která ještě více zvýrazňuje design výrobku, který pokrývají.

Syntetická vlákna jsou známá pro svou velkou všestrannost a praktičnost, a to jak z estetického, tak z materiálního hlediska. Nemačkají se a mají vysokou odolnost proti tření, ultrafialovému a infračervenému záření. Nedochází k jejich odlupování a některé výrobky jsou vodoodpudivé, odolné proti skvrnám a často i proti zápachu a roztočům. Nemačkají se a není třeba je žehlit. Tyto vlastnosti zaručují mimořádnou nositelnost a jsou vhodné zejména do domácností, kde se život nikdy nezastaví.

Mikrovlákna jsou materiály mimořádné kvality a velké všestrannosti, a to jak z hlediska vzhledu, tak materiálu. Jejich hlavní charakteristikou je typické písmo a sametový efekt. Stejně jako syntetické tkaniny, ke kterým patří, se mikrovlákna nemačkají a mají vysokou odolnost proti tření, ultrafialovému a infračervenému záření. Nedochází k jejich odlupování, některé výrobky jsou vodoodpudivé, odolné proti skvrnám a často také proti zápachu a roztočům. Nemačkají se a není třeba je žehlit. Tyto vlastnosti zaručují mimořádnou nositelnost a jsou vhodné zejména do domácností, kde se život nikdy nezastaví.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů